MÁME NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY / NEW WEBSITE - http://www.zraholin.cz/


Naši psi: Odchovy: Informace: Hosté na stránkách:
CHOVNÝ PES VRHY V NAŠÍ CHS NOVINKY HAK z Vavřinečské hájovny
DANTE z Vavřinečské hájovny

ŠTĚŇATA

VÝSLEDKY VÝSTAV AKCENT z Raholin
CHOVNÉ FENY ODCHOVY PO NAŠICH PSECH FOTOGALERIE ARTEX z Raholin
CHANEL Jadory IN MEMORIAM CANISTERAPIE  
HONEY z Vavřinečské hájovny      
DAKOTA z Raholin      
 MLADÉ FENY      
KACEY Krásná louka      

 

 

Pár slov o nás

    Lovečtí psi a hlavně jezevčíci žijí u nás v rodině odjakživa. Channel Jadory Jsou pro nás nejen společníky, ale hlavně ceněnými pomocníky při lovu. Jejich výborné lovecké vlastnosti využíváme hlavně při dosledech postřelené zvěře, všichni naši jezevčíci také norují v přístupných norách a pomáhají tlumit škodnou v naší honitbě. Uplatňují se i jako honiči při naháňkách na černou zvěř a doprovázejí nás na všechny hony a naháňky, kterých se účastníme. Všichni naši psi mají složené zkoušky lovecké upotřebitelnosti.

    Chovatelská stanice "Z VAVŘINEČSKÉ HÁJOVNY" vznikla roku 1994 a založila ji fena jezevčíka drsnosrstého Flora od Hůreckých hájů, ( po norník Žert Staccato ). Tato fena odchovala 3 vrhy po psovi Fil Stakliw. 1. vrh – 11.9. 1994- psi Arny, Athos a Aron a feny Ada, Any a Aga. 2. vrh- 16.3. 1996- psi Bad, Baron a Baron a fenka Bessy. Ve třetím vrhu se 23.6.1997 narodily 3 feny – Cilka, Cita a Ciki.

    V roce 1998 jsme si přivezli fenku jezevčíka hladkosrstého standard Corin z Jírových dolů ( po Sandy z Havlínského vrchu ) a ta nás ihned přesvědčila o tom, že hladkosrstý jezevčík je ten pravý jezevčík. Tato drobná černopálená fenka měla výborné lovecké vlohy. Byla výborný norník – vyhaněč a barvář. Složila ZV, BZ a ZN v I.c. Odchovala jako vynikající matka 2 vrhy. 1., 26.6.2001 po Ich. Danny z Havlínského vrchu, psi Dante a Dirk, feny Daya, Darly a Deana, všichni barvy červené. Z tohoto vrhu zůstal doma pejsek Dante, doma oslovován Deny, který zdědil po svém otci vynikající exteriér a po obou rodičích výborné lovecké vlastnosti. S Denym jsem postupně složila ZV, LZ, BZ, BH, ZN, BL – vše v první ceně, na výstavách získal titul Český Šampion a Oblastní vítěz. Je to chovný pes. I ostatní psi z vrhu jsou využívaní v myslivosti, fena Daya je chovná.Dante z Vavřinečské hájovny

    Otcem druhého vrhu byl pes Ich. Tarot z Hetmanskiej Stanicy, 5 černopálených štěňat se narodilo 6.5. 2003. Ve vrhu byli 2 psi- Fram a Finn a 3 feny Fea, Flora a Fiona. Fea se po roce vrátila k nám do rodiny, Flora a Fiona vycestovaly do Rakouska.

O fenu Corin z Jírových dolů jsme bohužel tragicky přišli a protože jsme nemohli vydržet to prázdno v domě, pořídili jsme si černopálenou fenku Channel Jadory ( Niki), od paní chovatelky Jitky Doležalové. Narodila se 19.7.2003 a v roce 2004 jsem s ní složila ZV a ZN, na výstavě získala opakovaně známku výborná, šampion ČR a byla vybrána do chovu.

     Po Channel jsme si nechali nadějnou venku HONEY z Vavřinečské hájovny. V roce 2007 byla zaregistorvána samostatná chovatelská stanice "Z RAHOLIN" Markéty Chodilové.

 
2005                                                                                                               2007 
2008 - HONEY z Vavřinečské hájovny - BIG NV Mladá Boleslav

 


18.4.2007  Smutná zpráva - dnes jsme museli nechat uspat naší kolii Michelle, měla bohužel neléčitelnou rakovinu.